NutriAcademys.r.o.

Akademie výživy a sportu

Komplexní akreditovaný vzdělávací program KOUČ, se specializací LifeStyle

 

Nová studijní skupina začíná 14.10.2023 v Praze. 

 

Časový harmonogram - Praha

Studium je rozděleno na presenční a distanční část (celkem 120 hodin).  Presenční výuka probíhá pod vedením lektora, mimo presenční výuku trénujete koučovací metody mezi členy skupiny nebo na svém okolí, případně již klientech či zaměstnancích. Nově s vámi můžeme procvičit i lektorské dovednosti a v rámci kurzu máte možnost složit nejen zkoušku Kouč, ale i státní zkoušku Lektor dalšího vzdělávání.  Na tento kurz se již můžete hlásit prostřednictvím on-line přihlášky ZDE.

Presenční termíny budou probíhat vždy od 9.00 do 17.00 na adrese Klimentská 50, Praha 5 min chůze od metra B, C Florenc. 

Výukový blok Termíny
1. 14.10. 2023 9.00 - 17.00
2. 28.10.2023 9.00-17.00 
3. 25.11.2023  9.00-17.00 
4. 27.1.2024 9.00-17.00
5. 17.2.2024 9.00-17.00
6. 23.3.2024 9.00-17.00
7. 6.4.2024 9.00-17.00
8. 18.5.2024 9.00-17.00
zkoušky 22.6.2024 od 13ti hodin

 

Cena rekvalifikačního kurzu KOUČ (včetně zkoušky): 28 900,- Kč

Cena státní zkoušky Lektor dalšího vzdělávání: 5000,- Kč

V ceně jsou zahrnuty námi psaná skripta Restart v Matrixu, podklady a metodické listy ke koučování, kniha Nutrirestart a metodika NutriRestart.

 

Zvýhodněný balíček č 1:

Akreditovaný kurz Výživový poradce kombi forma s výukou a státní zkouškou v Praze plus Akreditovaný kurz Kouč s výukou v Praze včetně zkoušky:  45 000,- Kč

 

Zvýhodněný balíček č 2:

Akreditovaný kurz Výživový poradce kombi forma s výukou a státní zkouškou v Praze plus Akreditovaný kurz Kouč s výukou v Praze včetně zkoušky plus Státní zkouška Lektor dalšího vzdělávání:  50 000,- Kč

V případě, že si zvolíte zvýhodněný balíček studia v kombinaci s akreditovaným kurzem Výživový poradce se státní zkouškou, termíny studia výživy (navíc ke zde uvedeným) jsou ZDE:

 

Charakteristika studijního programu

Obor Life Style kouč, tedy Kouč zdravého životního stylu, je novým dynamicky se rozvíjejícím oborem v zahraničí, především v anglicky mluvících zemích. V Německu a Rakousku má tento obor název Ekotrofologie (Öeckotrophologie).

Obor Life Style kouč se prozatím nedá v ČR kvalitně studovat, chybějí odpovídající obory na vysokých školách. Proto jsme se vyškolili v zahraničí, přidali 15-ti leté praktické zkušenosti a otevíráme pro vás tento moderní obor v rámci studia v naší společnosti


Kdo je Life style kouč?

Life Style kouč je člověk, na kterého se lidé obracejí, když se potřebují naučit zdravěji jíst, snížit váhu, cítit se fit, odbourat stres, věnovat se cvičení, projít detoxikačním programem, odnaučit se kouřit, zbavit se závislosti na kofeinu nebo předejít chronickému onemocnění (diabetes, osteoporóza, metabolický syndrom, kardiovaskulární choroby).

Life Style kouč ale také člověk, který pomůže překonat krizi, povzbuzuje, pomáhá nalézat nová řešení a rozvíjení osobnosti. Life Style kouč je přítel na cestě ke zdraví a dobré kondici, je to vlastně výživový poradce, psycholog a kouč v jednom. Mít kouče znamená, že na nic nebudete nikdy sami! Proto je úkolem kouče mít také psychologické a sociologické vzdělání, musí pomoci s odbouráním nejen fyzického, ale také emočního stresu cestou rozvoje duše a intelektu.

Tento obor bude v následujících letech velice rozvíjen, protože v zahraničí již více než 10 let úspěšně funguje. Např. v Německu byla ještě před 15 lety podobná situace jako u nás, ale s rozvojem preventivních programů pojišťoven nastal masový rozvoj tohoto oboru. 

Na všech kurzech používáme vlastní edukační materiály a učební texty. Přidáváme kvalitní profesionální přístup, komunikační podporu, osobní konzultace a příjemnou studijní atmosféru.

 

Obsah kurzu Kouč se specializací Lifestyle

(akreditace MŠMT)

 • Praktická škola výživy

  TEORIE: sacharidy, bílkoviny, tuky, vitaminy, minerální látky, anatomie a funkce trávicí soustavy, mikroflóra trávicího traktu člověka, Probiotika a prebiotika

  PRAXE: Přehled potravin, nákupní koš, návod na vytvoření individuálního jídelníčku, Tělesné somatotypy a metabolické typy

  Keto a low carb diety - teorie, praxe, praktický manuál pro klienty

  Probiotika - teorie, praxe, vědecé poznatky, manuál pro klienty

  Všechny tyto lifestylové kurzy jsou mj. schváleny také Českou asociací sester pro vzdělávání zdravotníků nelékařů

   

  Úvod do koučování

  Osobnost kouče, struktura koučovacího rozhovoru, podstata koučování, otázky pro koučování, stanovování cílů. Mimika a řeč těla – jak to využít při koučování. Zrcadlení. Mentoring, psychoterapie, poradenství, leadership – vymezení pojmů.

  Kouč, role a kompetence kouče

  Etický kodex kouče, komunikace, ego a vnitřní osobnosti, mozek a jeho fungování

  Emoce

  Strach a stresové hormony, práce kouče se stresem

  Vstupní dotazník

  Karta klienta, diagnostika, psychosomatická mapa problémů, somatotypy, metabolické typy, psychologie osobnosti a osobnostní typologie - identifikace slabých a silných stránek klienta. 

  Administrativa, právní základy a péče o klienta

  Záznamy ze sezení, GDPR, obchodní podmínky, informace na webu, Práce s klientem mimo koučovací sezení – telefonování, emailing, oslovování nových zákazníků, prezentace a PR v sociálních sítích.

  Koučovací techniky 

  Naslouchání a rekapitulace, reálné stanovení cílů, práce s psychikou, správné pokládání otázek, metoda GROW, Kolo života, Osa života, mentální bloky a myšlenkové vzorce. Škálování. Plánování a osy plánování. Dosledování a zpětná vazba. Tvorba seznamů, dodržování a měřitelnost dílčích úkolů a cílů, zapojení emocí a smyslů. 

  Komunikační techniky v prostoru

  GROW v prostoru, osy plánování  

  Grafické koučovací techniky

  Vizualizace cíle, Vision boardy

  Business koučink + lektorská činnost

  Mapy a osy plánování, Myšlenkové mapy, Time management, Business strategie. Ceník, výběrová řízení.


  A něco navíc

  Koučování při podpoře diet, detoxikace a odkyselení, práce s psychikou. Mentální odkyselení, zbavování se emocionálního odpadu. Co se děje s psychikou při dietách a detoxech. 

  Originální Recepty pro racionální stravování, odkyselení i detoxy. Vzorové stravovací plány pro jednotlivé metabolické typy. Recepty lze použít i pro klienty

  Každý účastník kurzu získává knihu Nutrirestart® - originální studijní text o očistě těla i mysli z pera Ing. Radky Burdychové, Ph.D., MBA (bestseller, kterého se v tištěné formě prodalo více než 5 tis. kusů a je beznadějně vyprodáno) a nový studijní text RESTART v MATRIXU - o psychologii a psychosomatice a jak je v praxi využít. 

  Závěrečná on-line zkouška březen 2024, bude upřeněno.