NutriAcademys.r.o.

Akademie výživy a sportu

Komplexní vzdělávací program Life Style kouč

Místa konání kurzu: Komplexní vzdělávací program Life Style kouč

Vzdělávácí program Life style kouč je v roce 2021 realizován pouze v  Praze. Na mapce klikněte Prahu a zobrazí se Vám příslušné termíny studia.

REKVALIFIKAČNÍ AKREDITOVANÝ kurz začíná již 15.1.2021. Kurz je rozdělen na on-line a presenční část. Začínáme on-line (Keto a low carb diety, Odkyselení a detoxy, Psychologická typologie), pročtete doporučenou literaturu (doporučíme konkrétní knihy, literaturu, pomůcky) a od května pokračujeme s presenčními termíny tak, abychom mohli školit i ve venkovních prostorech. Lze také počkat na presenční termíny a začít s kurzem až k 1.5.2021.Více o presenčních termínech ZDE .

Cena rekvalifikačního kurzu: 24 900,-

Cena rekvalifikačního kurzu pro absolventy Poradce pro výživu u NutriAcademy: 19 900,-

Výstupem je rekvalifikační Osvědčení s neomezenou platností.

 

Pozor akce: Při zakoupení kurzovného v období 13.1.-13.2. získáte v ceně presenční seminář Výživa dětí, těhotných a kojících žen dne 9.4.2021 v Praze (hodnota kurzu je 3500,- Kč) 

 

Zvláštní nabídka pro specialisty NutriAdapt, kteří absolvovali 3-denní školení Lifestyle koučinku v rámci sítě NutriAdapt s Ing. Radkou Burdychovou, Ph.D.: můžete si dodělat rekvalifikační Osvědčení za cenu 9 900,- Kč. K tomu je potřeba absolvovat veškeré on-line studium a dále min. 3 dny presenčního školení (je ale možnost absolvovat všechny dny presenčního školení za tuto cenu).

 


Charakteristika studijního programu

Obor Life Style kouč, tedy Kouč zdravého životního stylu, je novým dynamicky se rozvíjejícím oborem v zahraničí, především v anglicky mluvících zemích. V Německu a Rakousku má tento obor název Ekotrofologie (Öeckotrophologie).

Obor Life Style kouč se prozatím nedá v ČR kvalitně studovat, chybějí odpovídající obory na vysokých školách. Proto jsme se vyškolili v zahraničí, přidali 15-ti leté praktické zkušenosti a otevíráme pro vás tento moderní obor v rámci studia v naší společnosti.


Kdo je Life style kouč?

V knihkupectvích a na internetu se to jen hemží zaručenými dietami a cvičebními programy, většina knih podává zkreslené informace, je špatně přeložena či pochopena z cizojazyčného originálu, informace jsou poskytovány a předávány nekvalifikovanými lidmi s přinejmenším pochybným, nebo dokonce žádným vzděláním v oboru a bez praxe. Sousedky a kamarádky si radí zaručené diety a detoxikační postupy, které na ně "zabraly", to vše bez jakéhokoli respektu k individualitě a typologii člověka, bez základních znalostí složení potravin a jejich účinku.

Kdo by měl tedy poradit? Na koho se obrátit? V zahraničí již to vědí, obrací se na Life Style kouče (německý ekvivalent Öeckotropholog nebo Heilpraktiker).

Life Style kouč je člověk, na kterého se lidé obracejí, když se potřebují naučit zdravěji jíst, snížit váhu, cítit se fit, odbourat stres, věnovat se cvičení, projít detoxikačním programem, odnaučit se kouřit, zbavit se závislosti na kofeinu nebo předejít chronickému onemocnění (diabetes, osteoporóza, metabolický syndrom, kardiovaskulární choroby).

Life Style kouč ale také člověk, který pomůže překonat krizi, povzbuzuje, pomáhá nalézat nová řešení a rozvíjení osobnosti. Life Style kouč je přítel na cestě ke zdraví a dobré kondici, je to vlastně výživový poradce, psycholog a kouč v jednom. Mít kouče znamená, že na nic nebudete nikdy sami! Proto je úkolem kouče mít také psychologické a sociologické vzdělání, musí pomoci s odbouráním nejen fyzického, ale také emočního stresu cestou rozvoje duše a intelektu.

Tento obor bude v následujících letech velice rozvíjen, protože v zahraničí již více než 10 let úspěšně funguje. Např. v Německu byla ještě před 15 lety podobná situace jako u nás, ale s rozvojem preventivních programů pojišťoven nastal masový rozvoj tohoto oboru. Během studia Life style kouče se seznámíte nejenom s účinnými nástroji pokročilé nutriční     péče o sebe sama i klienty, ale také s problematikou očistných programů a půstů, emocionálního odkyselení a nástrojů odblokování psychických vzorců chování, které se mohou ukládat a zobrazovat v psychosomatických problémech lidského těla. Celé studium je doplněno také o moderní diagnostické metody lidského zdraví.

Na všech kurzech používáme vlastní edukační materiály, jejichž autorkou je Radka Burdychová. Každý student Life style kouč programu obdrží veškeré informace k programu a metodě Nutrirestart®.