NutriAcademys.r.o.

Akademie výživy a sportu

Komplexní akreditovaný vzdělávací program KOUČ

 

Web je přesměrován na nový web: www.nutri.academy

 

Informace o aktuálně vypsaných kurzech naleznete na našem novém webu

 

 

 

 

 

 

Časový harmonogram - Praha

Studium je rozděleno na presenční a distanční část (celkem 120 hodin).  Presenční výuka probíhá pod vedením lektora, mimo presenční výuku trénujete koučovací metody mezi členy skupiny nebo na svém okolí, případně již klientech či zaměstnancích. Nově s vámi můžeme procvičit i lektorské dovednosti a v rámci kurzu máte možnost složit nejen zkoušku Kouč, ale i státní zkoušku Lektor dalšího vzdělávání.  Na tento kurz se již můžete hlásit prostřednictvím on-line přihlášky ZDE.

Presenční termíny budou probíhat vždy od 9.00 do 17.00 na adrese Klimentská 50, Praha 5 min chůze od metra B, C Florenc. 

Výukový blok Termíny
1. 14.10. 2023 9.00 - 17.00
2. 28.10.2023 9.00-17.00 
3. 25.11.2023  9.00-17.00 
4. 27.1.2024 9.00-17.00
5. 17.2.2024 9.00-17.00
6. 23.3.2024 9.00-17.00
7. 6.4.2024 9.00-17.00
8. 18.5.2024 9.00-17.00
zkoušky 22.6.2024 od 13ti hodin

 

Cena rekvalifikačního kurzu KOUČ (včetně zkoušky): 28 900,- Kč

Cena státní zkoušky Lektor dalšího vzdělávání: 5000,- Kč

V ceně jsou zahrnuty námi psaná skripta Restart v Matrixu, podklady a metodické listy ke koučování, kniha Nutrirestart a metodika NutriRestart.

 

Zvýhodněný balíček č 1:

Akreditovaný kurz Výživový poradce kombi forma s výukou a státní zkouškou v Praze plus Akreditovaný kurz Kouč s výukou v Praze včetně zkoušky:  45 000,- Kč

 

Zvýhodněný balíček č 2:

Akreditovaný kurz Výživový poradce kombi forma s výukou a státní zkouškou v Praze plus Akreditovaný kurz Kouč s výukou v Praze včetně zkoušky plus Státní zkouška Lektor dalšího vzdělávání:  48 000,- Kč

V případě, že si zvolíte zvýhodněný balíček studia v kombinaci s akreditovaným kurzem Výživový poradce se státní zkouškou, termíny studia výživy (navíc ke zde uvedeným) jsou ZDE:

 

Charakteristika studijního programu

Obor Kouč je dynamicky se rozvíjejícím oborem v zahraničí, především v anglicky mluvících zemích. Koučování jíž trvale zapustilo kořeny i v ČR a na Slovensku a využívají jej nejen korporáty, HR, bankovnictví, finanční a dokonce i realitní sektor. 

Psychosomatika, se kterou koučování na vyšší úrovni také pracuje, nutně vychází z fyzického zdravého těla. Tělo v dobré zdravotní kondici je předpokladem pro dobrou kondici psychickou. Člověk, který má své tělo pod kontrolou, dobře zvládá psychickou zátěž v práci a je schopen dosahovat větších výkonů a je psychicky odolnější. Proto jsme se vyškolili v zahraničí, přidali 15-ti leté praktické zkušenosti a otevíráme pro vás tento moderní obor v rámci studia v naší společnosti. A přidáváme Lifestyle nástavbu, protože jak jsme si vysvětlili, ve zdravém těle zdravá psychika.


Na všech kurzech používáme vlastní edukační materiály a učební texty. Přidáváme kvalitní profesionální přístup, komunikační podporu, osobní konzultace a příjemnou studijní atmosféru.

 

Obsah kurzu Kouč

(akreditace MŠMT)

 • Úvod do koučování

  Osobnost kouče, struktura koučovacího rozhovoru, podstata koučování, otázky pro koučování, stanovování cílů. Mimika a řeč těla – jak to využít při koučování. Zrcadlení. Mentoring, psychoterapie, poradenství, leadership – vymezení pojmů.

  Kouč, role a kompetence kouče

  Etický kodex kouče, komunikace, ego a vnitřní osobnosti, mozek a jeho fungování

  Emoce

  Strach a stresové hormony, práce kouče se stresem

  Vstupní dotazník

  Karta klienta, diagnostika, psychosomatická mapa problémů, somatotypy, metabolické typy, psychologie osobnosti a osobnostní typologie - identifikace slabých a silných stránek klienta. 

  Administrativa, právní základy a péče o klienta

  Záznamy ze sezení, GDPR, obchodní podmínky, informace na webu, Práce s klientem mimo koučovací sezení – telefonování, emailing, oslovování nových zákazníků, prezentace a PR v sociálních sítích.

  Koučovací techniky 

  Naslouchání a rekapitulace, reálné stanovení cílů, práce s psychikou, správné pokládání otázek, metoda GROW, Kolo života, Osa života, mentální bloky a myšlenkové vzorce. Škálování. Plánování a osy plánování. Dosledování a zpětná vazba. Tvorba seznamů, dodržování a měřitelnost dílčích úkolů a cílů, zapojení emocí a smyslů. 

  Komunikační techniky v prostoru

  GROW v prostoru, osy plánování  

  Grafické koučovací techniky

  Vizualizace cíle, Vision boardy

  Business koučink + lektorská činnost

  Mapy a osy plánování, Myšlenkové mapy, Time management, Business strategie. Ceník, výběrová řízení.

  Lektorské dovednosti (pro zájemce)

  Sebeprezentace, nácvik vystoupení před skupinou, zpětná vazba, pomoc s nalezením vlastního originálního stylu poutavé prezentace


  A něco navíc z oblasti Lifestyle

  Originální Recepty pro racionální stravování, vzorové stravovací plány pro jednotlivé typy. Recepty a návody lze použít i pro klienty.

  Keto a low carb diety (jak se rychle dostat zpátky do svého obleku/kostýmu) - teorie, praxe, praktický manuál pro klienty

  Probiotika - jak si upravit trávení a být v práci i na cestách v pohodě - teorie, praxe, manuál pro klienty

   

  Každý účastník kurzu získává knihu Nutrirestart® - originální studijní text o očistě těla i mysli z pera Ing. Radky Burdychové, Ph.D., MBA (bestseller, kterého se v tištěné formě prodalo více než 5 tis. kusů a je beznadějně vyprodáno) a nový studijní text RESTART v MATRIXU - o psychologii a psychosomatice a jak je v praxi využít. 

  Závěrečná zkouška červen 2024, bude upřeněno (lze i on-line).