NutriAcademys.r.o.

Akademie výživy a sportu

Rekvalifikační kurz: Poradce pro výživu, Praha

Studium lze kombinovat s kurzem Life style kouč.

 

Kurzy 2022: kombinovaná forma studia (začátek 13.5.2022)

Výuka probíhá podle rozvrhu viz níže v tabulce. Prezenční termíny studia jsou ryze praktické a vedou je lektoři z praxe (diagnostika, provoz výživové poradny, analýza jídelníčku, tvorba jídelníčků pro různé cílové skupiny). Přihlásit se můžete ZDE: Osobní přítomnost je nutná z 80% v termínech uvedených v této tabulce: Kurz končí standardní zkouškou s Osvědčením o rekvalifikaci (neomezená platnost). Navíc si můžete udělat Státní zkoušku z profesní kvalifikace Výživový poradce s Osvědčením platném po celém světě. Presenční výuka v Praze probíhá na adrese Klimentská 50 (5 min chůze od metra B, C Florenc).

Členění výuky Termíny
1. 13.5.2022: výuka 13.00 - 17.00
2. 14.5.2022: výuka 9.00 - 17.00
3. 15.5.2022:výuka 9.00 -17.00 
4. 4.6.2022: výuka 9.00 - 17.00
5. 5.6.2022: výuka 9.00-17.00
klasická zkouška  17.9.2022 (bude upřesněno)
Státní zkoušky z profesní kvalifikace Výživový poradce 

v roce 2022 v aktuálně vypsaných termínech

 na zkoušku se hlásíte na konkrétní termín min. měsíc předem, doporučujeme 17.9.2022

Cena kurzu s klasickou zkouškou a Osvědčením o rekvalifikaci: 17 900,- Kč

Cena kurzu s klasickou zkouškou a Osvědčením o rekvalifikaci plus státní zkouška Výživový poradce: 22 900,-  Kč (pro ÚP 24 900,- Kč)

Cena za samostatný termín státní zkoušky: 8000,- Kč


Informace o kurzu

Nutná je 80% docházka, věk min 18 let a řádně ukončené středoškolské vzdělání maturitou či výučním listem, jinak není možné vydat Osvědčení o rekvalifikaci (ale kurzu se můžete zúčastnit). Kurz je rozdělen na presenční část (vidíte se s lektorem, viz. rozpis v tabulce) a distanční část (studujete doma). Máme vlastní výukové materiály, videa a studijní texty, doporučíme vám rozšiřující literaturu. Akreditované studium zahrnuje 150 školních hodin (včetně domácích úkolů a domácího samostudia, 46 presenčních hodin). V současné době je MInisterstvem školství povolena výjimka,veškeré studium lze uskutečnit distančně, presenční účast je nutná pouze na praxi. Všechny formy studia lze navíc ukončit Autorizovanou státní zkouškou Výživový poradce, budete na ni adekvátně připraveni. Kurz si můžete udělat i jen tak, sami pro sebe, sestavit si jídelníček a naučit se co nakupovat, jak vařit a poradit okruhu své rodiny a známých. V tom případě není potřebné dělat zkoušky - a rádi vám vystavíme potvrzení o účasti. Na kurzy se můžete přihlásit prostřednictvím on-line přihlášky.  


Informace o pořadateli kurzu

Pořadatelem kurzu je společnost NutriAcademy, s.r.o. Kurzy jsou pořádány pod národní registrovanou ochranou známkou NutriAcademy - Akademie výživy a sportu®


Cena kurzu

17 900,- akreditovaný kurz, klasická zkouška

8000,- samostatná státní zkouška Výživový poradce (v ceně je zahrnuta osobní konzultace - příprava ke zkoušce)

22 900,- akreditovaný kurz ukončený klasickou i státní zkouškou. Zde musí být zvolen fixní termín státní zkoušky

 

Uvedené ceny nezahrnují stravu, občerstvení ani ubytování
 


Záloha

Ihned po odeslání Vaší přihlášky je nutné uhradit zálohu ve výši 10 000,- Kč, nebo (v případě zvýhodněného balíčku)  plnou výši kurzovného.


Místo konání

Klimentská 50 (5 min chůze od metra C (B) Florenc. Tipy na ubytování v okolí naleznete na booking.com.

 


Co s sebou na kurz?

Je nutné vzít si sebou pomůcky na psaní (sešit a propisku) a kalkulačky. Vezměte si také notebook s nainstalovaným nutričním software (software posíláme přihlášeným). Kurz vyžaduje základní počítačové dovednosti (textové editory, email).


Ukončení

Závěrečný písemný test.

Otázky do testu dostáváte během kurzu, výběr z otázek je u závěrečné písemné zkoušky. Pro úspěšné složení zkoušek rekvalifikačního kurzu potřebujete 70% správných odpovědí.

Ústní zkouška

Ústní obhajoba svého nutričního plánu, prověření teoretických znalostí.

 

Pro diagnostiku používáme profi přístroj pro lékařské použití značky Jawon Medical, vyšetření již je v ceně kurzu. Pro tvorbu práce používáte profi nutriční softvare Fitlinie, který je pro Vás po celou dobu kurzu k dispozici zdarma a máte možnost si jej nainstalovat do svých notebooků či PC.


Poznámka

Tento kurz může být v plné výši uhrazen Úřadem práce. Podívejte se prosím na postup ZDE.
Do poslucháren mají přístup pouze frekventanti, kteří mají řádně uhrazený účastnický poplatek – účast rodinných příslušníků a domácích mazlíčků je vyloučen.
Parkování je možné na placeném parkovišti Florenc ( o víkendu zdarma) nebo na bílých zónách v okolí.


Osvědčení

Úspěšní absolventi kurzu obdrží Osvědčení Poradce pro výživu, které má neomezenou celostátní platnost. Tímto Osvědčením se lze prokazovat i ve Slovenské Republice. Na základě osvědčení může absolvent žádat o živnostenský list pro tuto činnost nebo pracovat jako zaměstnanec - poradce v různých fitness a wellness centrech, prodejnách zdravé výživy, lázeňských zařízeních, prodejnách výživových doplňků apod.

Úspěšní absolventi autorizované státní zkoušky obdrží Osvědčení Výživový poradce. Zkouška je autorizovaná Ministerstvem zdravotnictví a přináší do budoucna možnost spolupráce a proplácení služeb zdravotními pojišťovnami. Tímto Osvědčením se lze prokazovat i ve Slovenské Republice a po celé EU. Na základě osvědčení může absolvent žádat o živnostenský list pro tuto činnost nebo pracovat jako zaměstnanec - poradce v různých fitness a wellness centrech, prodejnách zdravé výživy, lázeňských zařízeních, prodejnách výživových doplňků apod.