NutriAcademys.r.o.

Akademie výživy a sportu

Rekvalifikační kurz: Poradce pro výživu, Praha

Studium lze kombinovat s kurzem Life style kouč.

 

Presenční termíny budou zcela jistě realizovány, pokud nebude možno je realizovat z důvodu nařízení vlády, budou posunuty na pozdější dobu, kdy bude preseční školení možné. Začít je možné kdykoli v období 1.1.-1.5.2021), dopředu zašleme skripta, studijní materiály a úvodní videa. Presenční výuka probíhá v Praze na adrese Klimentská 50 (5 min chůze od metra B, C Florenc)

Jaro 2021

Výuka probíhá podle rozvrhu viz níže v tabulce. Prezenční termíny studia jsou ryze praktické a vedou je lektoři z praxe (biochemie, potravinářství, diagnostika, provoz výživové poradny, analýza jídelníčku, tvorba jídelníčků pro různé cílové skupiny). Na kurz se přihlásíte pomocí on-line přihlášky zde

Členění výuky Termíny
začátek distančně (domácí příprava, začít můžete kdykoli v období 1.1.-1.5.2021). Obdržíte dopředu skripta s teorií i metodickými listy, nutriční software pro jídelníčky a úvodní výuková videa
1. presenčně 7., 8. a 9.5.2021, výuka 9.00 - 17.00
2. presenčně 21., 22. a 23.5.2021, výuka 9.00 - 17.00
Standardní zkoušky presenčně 5.7.2021 
Státní zkoušky presenčně 5.7.2021

Cena kurzu je 14 900,-. Zvýhodněný balíček se státní zkouškou: 17 900,- Kč. 

 

Léto 2021

na tento kurz se již nelze hlásit. Výuka probíhá podle rozvrhu viz níže v tabulce. Prezenční termíny studia jsou ryze praktické a vedou je lektoři z praxe (diagnostika, provoz výživové poradny, analýza jídelníčku, tvorba jídelníčků pro různé cílové skupiny).

Členění výuky Termíny
1. 25., 26., 27.6.2021, výuka 9.00 - 17.00
2. 23., 24., 25.7.2021, výuka 9.00 - 17.00
Autorizovaná státní zkouška i standardní zkoušky 28.9. 2021 (tento den je státní svátek). Standardní zkoušky lze realizovat i v jiném termínu po domluvě. Oba dva typy zkoušek lze absolvovat i 28.8. v Kroměříži nebo v Brně. 

Cena kurzu je 14 900,-. Zvýhodněný balíček se státní zkouškou: 17 900,- Kč

 


Informace o kurzu

Nutná je 80% docházka, věk min 18 let a řádně ukončené středoškolské vzdělání maturitou či výučním listem, jinak není možné vydat Osvědčení o rekvalifikaci (ale kurzu se můžete zúčastnit). Kurz je rozdělen na presenční část (vidíte se s lektorem, viz. rozpis v tabulce) a distanční část (studujete doma). Máme vlastní výukové materiály, videa a studijní texty, nemusíte tedy kupovat žádné další knihy nebo pomůcky, vše je součástí ceny kurzu. Akreditované studium zahrnuje 150 školních hodin (včetně domácích úkolů a domácího samostudia, 46 presenčních hodin). Individuální forma studia není akreditovaná, preseční výuka je čistě praktická (24 školních hodin), ale v rámci celého kurzu dostanete naprosto stejné informace, jako u akreditované formy studia. Obě formy studia lze ukončit Autorizovanou státní zkouškou Výživový poradce, budete na ni adekvátně připraveni. Kurz si můžete udělat i jen tak, sami pro sebe, sestavit si jídelníček a naučit se co nakupovat, jak vařit a poradit okruhu své rodiny a známých. V tom případě není potřebné dělat zkoušky - a rádi vám vystavíme potvrzení o účasti. Na kurzy se můžete přihlásit prostřednictvím on-line přihlášky.  


Informace o pořadateli kurzu

Pořadatelem kurzu je společnost NutriAcademy, s.r.o. Kurzy jsou pořádány pod národní registrovanou ochranou známkou NutriAcademy - Akademie výživy a sportu®


Cena kurzu

14 900,- akreditovaný kurz ukončený standardní zkouškou

17 900,- akreditovaný kurz ukončený standardní zkouškou + autorizovaná státní zkouška Výživový poradce (1 termín)

 5000,- samostatná státní zkouška Výživový poradce (v ceně je zahrnuta osobní konzultace - příprava ke zkoušce)

Uvedené ceny nezahrnují stravu, občerstvení ani ubytování
 


Záloha

Ihned po odeslání Vaší přihlášky je nutné uhradit zálohu ve výši 7.000,- Kč, nebo (v případě zvýhodněného balíčku)  plnou výši kurzovného.


Místo konání

Klimentská 50 (5 min chůze od metra C (B) Florenc. Tipy na ubytování v okolí naleznete na booking.com.

 


Co s sebou na kurz?

Je nutné vzít si sebou pomůcky na psaní (sešit a propisku) a kalkulačky. Vezměte si také notebook s nainstalovaným nutričním software (software posíláme přihlášeným). Kurz vyžaduje základní počítačové dovednosti (textové editory, email).


Ukončení

Závěrečný písemný test.

Otázky do testu dostáváte během kurzu, výběr z otázek je u závěrečné písemné zkoušky. Pro úspěšné složení zkoušek rekvalifikačního kurzu potřebujete 70% správných odpovědí.

Ústní zkouška

Ústní obhajoba svého nutričního plánu, prověření teoretických znalostí.

 

Pro diagnostiku používáme profi přístroj pro lékařské použití značky Jawon Medical, vyšetření již je v ceně kurzu. Pro tvorbu práce používáte profi nutriční softvare Fitlinie, který je pro Vás po celou dobu kurzu k dispozici zdarma a máte možnost si jej nainstalovat do svých notebooků či PC.


Poznámka

Tento kurz může být v plné výši uhrazen Úřadem práce. Podívejte se prosím na postup ZDE.
Do poslucháren mají přístup pouze frekventanti, kteří mají řádně uhrazený účastnický poplatek – účast rodinných příslušníků a domácích mazlíčků je vyloučen.
Parkování je možné na placeném parkovišti Florenc ( o víkendu zdarma) nebo na bílých zónách v okolí.


Osvědčení

Úspěšní absolventi kurzu obdrží Osvědčení Poradce pro výživu, které má neomezenou celostátní platnost. Tímto Osvědčením se lze prokazovat i ve Slovenské Republice. Na základě osvědčení může absolvent žádat o živnostenský list pro tuto činnost nebo pracovat jako zaměstnanec - poradce v různých fitness a wellness centrech, prodejnách zdravé výživy, lázeňských zařízeních, prodejnách výživových doplňků apod.

Úspěšní absolventi autorizované státní zkoušky obdrží Osvědčení Výživový poradce. Zkouška je autorizovaná Ministerstvem zdravotnictví a přináší do budoucna možnost spolupráce a proplácení služeb zdravotními pojišťovnami. Tímto Osvědčením se lze prokazovat i ve Slovenské Republice a po celé EU. Na základě osvědčení může absolvent žádat o živnostenský list pro tuto činnost nebo pracovat jako zaměstnanec - poradce v různých fitness a wellness centrech, prodejnách zdravé výživy, lázeňských zařízeních, prodejnách výživových doplňků apod.