NutriAcademys.r.o.

Akademie výživy a sportu

Komplexní vzdělávací program Life Style kouč

Místa konání kurzu: Komplexní vzdělávací program Life Style kouč

Vzdělávácí program Life style kouč je v roce 2019 realizován Praze. Na mapce klikněte Prahu a zobrazí se Vám příslušné termíny studia. Poslední 2 volná místa na kurz v Praze od 5.10.2019!!! Tento kurz školíme jen 1x ročně v Praze.

 


Charakteristika studijního programu

Obor Life Style kouč, tedy Kouč zdravého životního stylu, je novým dynamicky se rozvíjejícím oborem v zahraničí, především v anglicky mluvících zemích. V Německu a Rakousku má tento obor název Ekotrofologie (Öeckotrophologie).

Obor Life Style kouč se prozatím nedá v ČR kvalitně studovat, chybějí odpovídající obory na vysokých školách. Proto jsme se vyškolili v zahraničí, přidali 15-ti leté praktické zkušenosti a otevíráme pro vás tento moderní obor v rámci studia v naší společnosti.


Kdo je Life style kouč?

V knihkupectvích a na internetu se to jen hemží zaručenými dietami a cvičebními programy, většina knih podává zkreslené informace, je špatně přeložena či pochopena z cizojazyčného originálu, informace jsou poskytovány a předávány nekvalifikovanými lidmi s přinejmenším pochybným, nebo dokonce žádným vzděláním v oboru a bez praxe. Sousedky a kamarádky si radí zaručené diety a detoxikační postupy, které na ně "zabraly", to vše bez jakéhokoli respektu k individualitě a typologii člověka, bez základních znalostí složení potravin a jejich účinku.

Kdo by měl tedy poradit? Na koho se obrátit? V zahraničí již to vědí, obrací se na Life Style kouče (německý ekvivalent Öeckotropholog nebo Heilpraktiker).

Life Style kouč je člověk, na kterého se lidé obracejí, když se potřebují naučit zdravěji jíst, snížit váhu, cítit se fit, odbourat stres, věnovat se cvičení, projít detoxikačním programem, odnaučit se kouřit, zbavit se závislosti na kofeinu nebo předejít chronickému onemocnění (diabetes, osteoporóza, metabolický syndrom, kardiovaskulární choroby).

Life Style kouč ale také člověk, který pomůže překonat krizi, povzbuzuje, pomáhá nalézat nová řešení a rozvíjení osobnosti. Life Style kouč je přítel na cestě ke zdraví a dobré kondici, je to vlastně výživový poradce, psycholog a kouč v jednom. Mít kouče znamená, že na nic nebudete nikdy sami! Proto je úkolem kouče mít také psychologické a sociologické vzdělání, musí pomoci s odbouráním nejen fyzického, ale také emočního stresu cestou rozvoje duše a intelektu.

Tento obor bude v následujících letech velice rozvíjen, protože v zahraničí již více než 10 let úspěšně funguje. Např. v Německu byla ještě před 15 lety podobná situace jako u nás, ale s rozvojem preventivních programů pojišťoven nastal masový rozvoj tohoto oboru. Během studia Life style kouče se seznámíte nejenom s účinnými nástroji pokročilé nutriční     péče o sebe sama i klienty, ale také s problematikou očistných programů a půstů, emocionálního odkyselení a nástrojů odblokování psychických vzorců chování, které se mohou ukládat a zobrazovat v psychosomatických problémech lidského těla. Celé studium je doplněno také o praxi v akreditované laboratoři pro kontrolu potravin a doplňků stravy a o moderní diagnostické metody lidského zdraví - především vyšetření krve mikroskopicky apod.

Na všech kurzech používáme vlastní edukační materiály, jejichž autorkou je Radka Burdychová. Každý student Life style kouč programu obdrží 1 výtisk revoluční knihy Nutrirestart aneb zpátky do FLOW a veškeré informace k programu a metodě Nutrirestart®. Kromě toho našim studentům nabízíme marketingovou podporu po celou dobu studia. Pro produkty a služby Nutrirestart jsme držiteli prestižního Certifikátu kvality ISO:9001, a to pro celou Evropskou Unii.

Našim absolventům s odpovídající praxí udělujeme Licenci správné nutriční praxe, která je rovněž oceněna Certifikátem kvality ISO:9001, a díky níž jsou prostřednictvím sítě našich poradců nabízeny nutriční a life stylové služby s prestižní garancí společnosti NutriAcademy. Držitelé licencí jsou něco jako autorizované servisy – vždy, za všech okolností a s garancí společnosti Nutricademy, jsou služby pro cílovou klientelu poskytnuty na vysoké odborné i praktické úrovni, s použitím výhradně lékařsky certifikovaných přístrojů a autorizovaných metod.