NutriAcademys.r.o.

Akademie výživy a sportu

Odkyselení - zásadotvorná regenerace

"Pohodový život, spokojenost těla i duše" a také zdraví a hubnutí díky odkyselení a detoxikaci

Tento seminář je prohlubujícím studiem oboru Poradce pro výživu a opírá se o knihu Nutrirestart®. Autorka knihy, která nyní vychází i v anglické a německé verzi, seminář osobně vede, a promítá do něj své téměř patnáctileté zkušenosti s odkyselovacími programy a terapiemi svých klientů.

Lidský organismus reaguje na kyseliny a toxické látky ze stravy životního prostředí tak, že se je snaží zneutralizovat a vyloučit z těla pryč. K neutralizaci jsou využívány minerální látky přítomné v organismu. Pokud nemáme ve stravě dostatek minerálních látek, odebírá si je náš organismus z vlasů, vlasových váčků, nehtů, zubů, kostí, chrupavek a šlach. To se může projevit špatným stavem pokožky, vypadáváním vlasů, lámavostí nehtů, špatným stavem dásní a zubů nebo bolestmi kloubů a vazů. Nedostatek minerálních látek ve stravě a vyvazování minerálních látek z kostí vede k osteoporóze. Minerální látky, které se navážou na kyseliny mohou vytvářet soli, které se usazují v tukových či kolagenových tkáních. To vede ke vzniku celulitidy a ztrátě pružnosti tkání. Kyseliny se mohou ve formě solí usazovat také jako močové či ledvinové kameny. Toxické látky se usazují ve formě nerozpustných solí, hlenů či usazenin takřka v celém organismu. Každý z nás ovšem inklinuje k jinému typu ukládání škodlivin a jedů, do jiné části těla. O tomto blíže pojednává metabolická typologie.

Správné odkyselení organismu vede k odbourání škodlivin, detoxikaci, odbourání tukové tkáně, a tak i k ozdravení organismu, tedy i k hubnutí. Tento seminář je základním seminářem pro studium našeho akreditovaného vzdělávacího programu Life style kouč.


Cílová skupina

Seminář je určen nejen absolventům našeho kurzu Poradce pro výživu, ale také specialistům na výživu, studentům potravinářských a výživových oborů, fitness trenérům, lázeňským pracovníkům, masérům, ale i široké laické veřejnosti.


Odborný program kurzu

 • Detoxikace, přerušované půsty, půsty
 • Co jsou kyseliny a zásady
 • Acidobazická rovnováha v lidském organismu a její narušení, pH tělesných tekutin
 • Kyselinotvorné a zásadotvorné potraviny – přehled a výživová doporučení. Zásadotvorný jídelníček.
 • Jin a jang: východní přístup pojetí odkyselení, jinové a jangové potraviny, teorie jin a jang
 • Strategie pro správný detox a odkyselení, zásadotvorná strava. Zásaditá péče o tělo.
 • Analýza kapky krve mikroskopicky (metodou Dark field mikroskopie = mikroskopie v tmavém poli); účinná metoda diagnostiky zakyselení a zanešení organismu
 • alergie a intolerance a jak je řešit
 • GAPS, AIP (autoimunitní protokol), histaminová intolerance, Syndrom trávení a psychologie (autismus, ADHD)
 • Produkty a služby Nutrirestart®, privátní značky Radky Burdychové, s Certifikací kvality ISO:9001

Zdraví a krása díky odkyselení

 • Co jíst
 • Jak mít krásnou a zdravou pokožku a pleť, jak pečovat o své tělo; zásaditá kosmetika, kartáčování, masáže, zábaly neb vše pro dosažení krásné pleti a pokožky
 • Dieta proti celulitidě + péče o tělo
 • Výživa a péče o tělo v těhotenství
 • Zdravé střevo = základ všeho: kvasinky a plísně, hnilobná mikroflóra, probiotika, detoxikace - jak se stravovat pro dosažení správné funkce střevní mikroflóry

Termíny

Praha: 25.10.2019, 9.00 - 16.00, Praha, Klimentská 50 (5 min chůze od metra C, B Florenc)


 

Mapa:

 


Cena kurzu

4 000,- Kč pro veřejnost
3500,- Kč pro absolventy kurzu Poradce pro výživu NutriAcademy

V ceně jsou kromě přednášek, podkladů pro přednášky a informačních materiálů zahrnuty i vzorky výrobků značky Nutrirestart® - vhodných doplňků stravy a péče o tělo, ochutnávky (káva a čaj Nutrirestart®), 1 výtisk knihy Nutrirestart®, 1 výtisk brožury Zásadotvorný jídelníček a 1 výtisk brožury Zásadotvorná péče o tělo.

Přihlášky

Přihlásit se můžete zasláním závazné přihlášky na email: info@nutriacademy.cz. Uveďte prosím své kontaktní údaje (telefon, email), informace k platbě Vám budou zaslány do 5 pracovních dnů. Počet míst je omezen. Přihlášením vyjadřujete souhlas s našimi Smluvními podmínkami.


Lektor

Ing. Radka Burdychová, Ph.D., MBA


Ostatní info

 • Kurz je zakončen Certifikátem.