NutriAcademys.r.o.

Akademie výživy a sportu

Lektorství je moderní profesí, nyní velmi žádanou ve větších korporátních společnostech, ale i v bankách, technicky zaměřených firmách apod. Tyto společnosti se o své zaměstnance starají formou různých benefitů, přednášek, interních školení a individuální zdravotní, pohybové i nutriční péče. Na zaměstanecké benefity lze také velmi úspěšně čerpat dotace z grantů EU, proto jsou dnes u firem ve velké oblibě (a samozrejmě i u zaměstnanců). Firma, která se chce o zaměstance tímto způsobem postarat, si většinou najímá externí dodavatele, kterým může být jak firma, která "dodá" lektory, ale dodavatelem může být i jednotlivec  - specialista na zdravý životní styl.

Jenže být dobrým odborníkem a specialistou v oboru ještě zdaleka nestačí k tomu, abyste mohli někde přednášet. Obzvláště ne ve firmách, kde je důležité i to, aby se lidi při školení bavili, aby si odpočinuli a zábavnou formou a hrou vstřebali důležité informace. Často při školení sedí i zadavatel zakázky a pokud není spokojen, může se to objevit i na finančním krácení zakázky nebo neprodloužení smlouvy. Lektor v tzv. dalším vzdělávání (mimo základní, střední a vysokou školu) proto musí mít nejen odbornou zkušenost, ale také umět pracovat s lidmi, volit vhodné metody výuky, volit vhodné didaktické pomůcky, musí umět pracovat s různými typy lidí a musí umět zpracovat i zpětnou vazbu.

Firmy za zkušené a schopné lektory platí velmi dobré peníze, ale nemají zájem o suchý výklad a lektory, kteří se jen velmi rádi poslouchají. Je to úplně jiné, než učit ve školství, už nikde jinde totiž nenaleznete tak soustředěné posluchače, kteří dávají pozor jen proto, aby dostali zkoušku nebo zápočet. Lektor dalšího vzdělávání je i dobrý kouč a člověk, který dává prostor druhým a umí naučit.

 

Autorizovaná zkouška Lektor dalšího vzdělávání spadá do systému Národní soustavy kvalifikacíNutriAcademy, s.r.o.,  je autorizovanou osobou pro provádění státní zkoušky Lektor dalšího vzdělávání.

Autorizovaná zkouška opravňuje držitele k plnému výkonu profese Lektor, bez nutnosti dalšího pedagogického vzdělání.

 

Termín autorizované státní zkoušky:

6.2.2022: Zábrodí (okres Náchod) ve 14.00

 

Přihlášky: Po odeslání poptávky na zkoušku emailem na info@nutriacademy.cz Vám bude zaslán příslušný formulář, který vyplníte, podepíšte a zašlete na naši adresu.

Cena autorizované státní zkoušky: 6000,- Kč/termín ( v ceně je zahrnuta 45min on-line konzultace k průběhu zkoušky a přípravě na zkoušku)