NutriAcademys.r.o.

Akademie výživy a sportu

Doktor testosteron

Testosteron je důležitý hormon s významnou rolí ve všech životních etapách muže, jehož potenciál znají především aktivní sportovci, fighteři a závodníci všech sportovních odvětví. S narůstajícím věkem však hladina testosteronu u mužů přirozeně klesá, a to i u aktivních sportovců - což může vést k různým zdravotním problémům. Mezi nejčastější z nich patří ztráta svalové hmoty a tloustnutí – a to především v oblasti břicha, tedy ukládání zdravotně nebezpečného viscerálního tuku. Dále vede pokles hladiny testosteronu ke snížení fyzické i psychické výkonnosti, depresím, ztrátě radosti ze života a často vyústí až ve ztrátu zájmu o sexuální život.

U laické veřejnosti přetrvává zažitá představa, že testosteron souvisí jen se sexualitou a se svaly, především těmi vyrýsovanými břišními. Tak tomu není - nízká hladina testosteronu má především negativní vliv na psychiku, spánek a regeneraci. Nedostatek testosteronu vede také ke snížení množství a kvality kostní a, již zmiňované, svalové tkáně. Dále nepříznivě působí na metabolismus cukru a tuků, což se může projevit zvýšenými hladinami cholesterolu a může vyústit až v tzv. metabolický syndrom. 

Lékařská péče a léčba musí jít pro dlouhodobý efekt ruku v ruce se změnou životního stylu – tedy úpravou stravování, pohybu nebo typu či intenzitě sportu.

Program kurzu - školení k projektu Doktor Testosteron

Chceš se zapojit do projektu? Hledáme specialisty z celé ČR, nabízíme lokální exkluzivitu. Potřebujeme péči o stávající klienty a oslovit i nové.

Jedná se o lékařskou službu, která komplexně řeší zdravotní, psychické a kondiční důsledky způsobené nízkou hladinou testosteronu u stárnoucího muže – tedy muže na prahu 40tky. Úkol výživového specialisty, kouče a trenéra je pracovat s klientem na celkové změně životního stylu, pod dohledem a s garancí sportovního lékaře MUDr. Jana Hiblbauera.

Termín

Hradec Králové: bude upřesněno (podzim 2020)

Místo konání

bude upřesněno

Podmínky spolupráce:

Kurz Poradce pro výživu u společnosti NutriAcademy, s.r.o.

Státní zkouška Výživový poradce (nebo si ji do 3měsíců udělat)

+ ideálně kurz Lifestyle kouč u společnosti NutriAcademy (nebo si jej do budoucna udělat, s klienty se řeší i psychika)

+ ideálně pohybový základ  - instruktor/trenér (např. i Nordic walking nebo outdoor aktivity...)

Pro bližší informace nás můžete kontaktovat na emailu info@nutriacademy.cz. nebo tel 775 785 219 (v úředních hodinách, každý všední den 9.00 - 12.00) nebo přímo MUDr. Hiblbauera na info@doktortestosteron.cz.