NutriAcademys.r.o.

Akademie výživy a sportu

 

Charakteristika studijního programu

Obor Life Style kouč, tedy Kouč zdravého životního stylu, je novým dynamicky se rozvíjejícím oborem v zahraničí, především v anglicky mluvících zemích. V Německu a Rakousku má tento obor název Ekotrofologie (Öeckotrophologie).

Tento kurz je teoreticky obsahově stejný jako náš standardní akreditovaný kombi program (s presenční výukou) kurzu Life style kouč, ale studium je vzhledem ke stávající situaci jinak pojato. Studující dostávají edukační materiály, úkoly, metodické listy, videa, manuály a propracovaný systém úkolů. Protože se studující neúčastní výuky fyzicky, komunikace probíhá on-line prostřednictvím našeho moderního Studijního centra a dále prostřednictvím on-line konzultací přes Whatsapp či ZOOM (dle domluvy se studenty). Studující si průběžně plní pokyny a domácí úkoly, pravidelně se spojuje s mentorem i spolužáky z kurzu on-line a samozřejmě má možnost učivo průběžně konzultovat. Studium tak lze absolvovat 100% on-line (tedy distančně, nemusíte sedět v danou hodinu u PC, studujete si dle svých časových možností, stejně tak si domlouváte konzultace). Studium je ukončeno Certifikátem Life style coach.

Na všech kurzech používáme vlastní edukační materiály a dostanete tipy na doporučenou literaturu. Každý student Life style kouč programu obdrží veškeré informace k programu a metodě Nutrirestart®.

 

Cena:

18 900,- Kč Kurz Life style coach distančně: v ceně jsou zahrnuty edukační materiály,  výuková videa a konzultace. Dále metodické listy ke koučovacím technikám, on-line koučovací sezení s lektorem, psychosomatické metody a zpětná vazba. V ceně je dále zahrnuto používání profesionálního nutričního software Fitlinie po celou dobu kurzu. Ke kurzu lze v průběhu roku dokoupit presenční semináře/výuku v presenční skupině nebo fyzickou konzultaci/koučink.

Další studijní skupina bude otevřena od 1.února 2023 a hlásit se do ní můžete již nyní.

Každý student kurzu Výživový poradce nebo Lifestyle coach obdrží v roce 2023 on-line knihu NutriRestart autorky Ing. Radky Burdychové, Ph.D., MBA

 

Proč zvolit kurz Life style kouč distančně?

 • odpadají náklady na cestování a ubytování a stresy s tím spojené
 • nevadí, když jste nemocní, nepřijdete o informace ani o výuku
 • zpříjemníte si karanténu a domácí izolaci, do osvojování poznatků můžete zapojit rovnou celou rodinu
 • nemusíte řešit hlídání dětí či venčení psa a spoléhat se na někoho z rodiny
 • můžete studovat diskrétně a individuální rychlostí, v pohodlí svého domova
 • můžete studovat při jakémkoli časově náročném zaměstnání či na mateřské nebo v důchodu
 • můžete na sobě pracovat a připravovat se na novou profesi - zaměstnání, které vás bude bavit a ještě budete pomáhat lidem, a to bez vědomí současného zaměstnavatele, závistivého souseda, kolegy nebo nepřejícího člena rodiny
 • není nutné vysokoškolské vzdělání v oboru
 • bez stresu ze zkoušek či ze sociálního kontaktu
 • kvalitní a příjemné vzdělání v oboru u renomované společnosti - největšího hráče na trhu vzdělávání v oblasti zdravého životního stylu v ČR.
 • pro úspěšné absolventy s poctivým přístupem možnost zprostředkování zaměstnání v oboru s osobním doporučením ředitelky společnosti NutriAcademy, s.r.o.
 • možnost dodělat si presenční část studia a získat Osvědčení o rekvalifikaci Kouč

 

Proč ještě?

 • máte chuť na sobě pracovat, začít s osobní transformací, s RESTARTEM  - a rádi byste se naučili něco opravdu praktického, co využijete nejen při práci s lidmi, ale i v osobním životě
 • pročetli jste tunu knih a on-line textů, ale jste spíš zaměřeni na praxi a chcete si metody zažít na vlastní kůži a zažít svoje "AHA" momenty.

 

Jak začít?

Třeba hned:) Mrkněte na náš nový web: www.nutri.academy a vyplňte kontaktní formulář. My už se vám ozveme a vše zařídíme.

Další studium začíná 1.2.2023, kurz trvá do 11.11.2023.  "Přiskočit" můžete i na vlastní žádost v průběhu kurzu, stačí se domluvit.  

 

Osnova kurzu Lifestyle coach

 • Úvod do koučování

  Osobnost kouče, struktura koučovacího rozhovoru, podstata koučování, otázky pro koučování, stanovování cílů. Mimika a řeč těla – jak to využít při koučování. Zrcadlení.

  Koučování v Life style

  Reálné stanovení cílů v oblasti výživy a pohybu, práce s psychikou, identifikace slabých a silných stránek klienta

  Struktura koučovacího rozhovoru

  Správné pokládání otázek, metoda GROW, Kolo života, Osa života, mentální bloky a myšlenkové vzorce. Škálování.

  Sebevědomí

  Budování sebevědomí, asertivita, péče o klienta.

  Administrativa, právní základy a péče o klienta

  Záznamy ze sezení, GDPR, obchodní podmínky, informace na webu, koučování pro malé a střední podniky a výběrová řízení. Práce s klientem mimo koučovací sezení – telefonování, emailing, oslovování nových zákazníků, prezentace a PR v sociálních sítích.

  Odkyselení a detoxy, metabolická typologie

  Vzorové detoxikační plány, originální studijní texty

  Psychosomatika, vnitřní osobnosti a jejich jednání a rozhodování
  Cvičení: vnitřní žena, vnitřní muž, vnitřní dítě, řešení emocionálně vypjatých situací. Vnitřní kritik. Koučovací metoda s vnitřním kritikem. Eko plán na fyzické i psychické úrovni.

  On-line kurz Základní škola výživy s on-line testem a certifikátem

  Základní informace, které by měl znát každý člověk zajímající se o zdravý životní styl nebo pomýšlející na studium výživy či sportu na vysoké škole. Hlubší vhledy do problematiky fungování lidského těla, rámcové tvorby jídelníčků a pochopení systému makroživin i mikroživin a tím biochemii lidského těla. Pro čtenáře blogů a webů mnohdy překvapující informace, jak to ve skutečnosti je a jak leckdy lidé bez vzdělání a odborné praxe ovlivňují názory široké veřejnosti špatným směrem.

  On-line kurz Keto a low carb diety s on-line testem a certifikátem

  Manuál pro keto a Low carb diety, vzorové jídelníčky a originální výukové texty.

  On-line kurz Probiotika Plus s on-line testem a certifikátem

  O Trávicí soustavě a jejím fungování, o mikroflóře lidského trávicího traktu, o probioticích, prebioticích a synbioticích a o imunitě a psychickém fungování lidského těla se špatnou a zdravou střevní mikroflórou. 


   

  Praxe

  Struktura koučovacího rozhovoru/poradenství v Life style
  Vstupní dotazník a jeho koučovací vylepšení, záznamy ze sezení, motivační doporučení pro klienty

  Psychologická typologie klientů
  Rozdělení lidí do osobnostních typů, jídelníčky, cvičební plány a práce s lidmi dle jejich psychologického typu, psychologické typy poradců a koučů a jak v praxi využít své silné i slabé stránky

  Koučování při podpoře detoxikace a odkyselení, práce s psychikou. Mentální odkyselení, zbavování se emocionálního odpadu. Co se děje s psychikou při dietách a detoxech. Syndrom trávení a psychologie.

  Práce kouče s nutričními a pohybovými doporučeními z hlediska motivace klienta. Plánování a osy plánování. Dosledování a zpětná vazba. Tvorba seznamů, dodržování a měřitelnost dílčích úkolů a cílů, zapojení emocí a smyslů. Pozitivní vnímání vlastního těla.

  Originální Recepty pro racionální stravování, odkyselení i detoxy. Vzorové stravovací plány pro jednotlivé metabolické typy. Recepty lze použít i pro klienty

  Nácviky koučovacích sezení.

  Metoda Nutrirestart®

   

  BONUS

 • E-kniha Nutrirestart aneb zpátky do FLOW, které se již prodalo přes 3000 výtisků