NutriAcademys.r.o.

Akademie výživy a sportu

Výživa dětí, těhotných a kojících žen

Cílová skupina

Seminář je určen nejen absolventům našeho kurzu Poradce pro výživu, ale také nutričním specialistům a poradcům pro výživu, majitelům a provozovatelům přístrojů řady Inbody, lékařům, fyzioterapeutům, zdravotním sestrám, pracovníkům v oblasti wellness a fitness, osobním trenérům, ale i široké laické veřejnosti – především všem rodičům, kterým není lhostejné jak se jejich děti stravují.


Odborný program kurzu

Zdravé a spokojené dítě je sen každého rodiče. Výživa dětí patří k snad nejdiskutovanějším tématům dnešní výživy. To proto, že jsou nutriční požadavky dětí zcela specifické a rodič by měl znát několik důležitých zásad, které by při výživě svého potomka neměl opomenout. Zároveň se zaměříme na celiakii (které se také někdy říká "dětská nemoc"), které v populaci přibývá a která úzce souvisí s hojně diskutovanou skladbou prvních příkrmů. Také budeme podrobně řešit alergii na mléko, intoleranci, kravské versus jiné mléko, mléčné výživy apod.

Dále si řekneme, co připravit, aby to dětem chutnalo a zároveň to bylo zdravé, jak dlouho kojit a proč, co podávat jako první příkrmy, jak pokrmy upravovat, co dětem ke snídani, co dětem dávat do školy na svačinu, jak by měl vypadat oběd ve školní jídelně. Děti si rozdělíme do tří věkových skupin a prodiskutujeme různé přístupy ke složení stravy, přísunu a skladbě bílkovin, ke kvalitě potravin pro děti a budeme řešit i jídelníček či doplňky stravy pro sportující děti.

Každá žena, která je těhotná nebo přírůstek do rodiny teprve plánuje, chce pro sebe a své dítě samozřejmě to nejlepší. V dnešním světě je však opravdu náročné skloubit zdravý selský rozum, díky kterému vychovaly naše maminky a babičky stovky zdravých dětí, a svět reklamy a marketingu, pro který je tato žena velmi snadnou kořistí. Jakou nutriční strategii zvolit pro těhotné a kojící maminky, aniž by musely utratit celý rodinný rozpočet?

Na kurzu se naučíte nejen jak vařit z výživných a v těhotenství nezbytných surovin, ale dozvíte se také co jíst v prvním, druhém a třetím trimestru, bezprostředně po porodu a během kojení tak, aby Vaše miminko bylo zdravé a dobře prospívalo. Ale pozor, nejde jenom o to mít zdravé miminko, musíte být zdravá i Vy! A to i v průběhu těhotenství, ale hlavně po něm, vždyť jak byste se o miminko dobře postarali? Na kurzu se kromě informací o kvalitních surovinách také dozvíte jak v těhotenství pokrmy správně upravovat, jak se vypořádat s těhotenskými nevolnostmi, změnou těla, co jíst, co suplementovat a co ne a samozřejmě budete mít možnost cokoli se zeptat. Dozvíte se, jaké jsou rozdíly u dětí rozených císařem a přirozeným porodem, o složení a potřebě mateřského mléka a co dělat, když není, o hubnutí po porodu a v období kojení.

 


Termín

  • Praha: 25.6.2021 (9.30-17.00)

 


Místo konání

Praha, Moravská 5 (5 min chůze od metra náměstí Míru)

 


Cena kurzu

3000,-  pro studenty a absolventy jakéhokoli kurzu u NutriAcademy

3 500,- pro všechny ostatní

 


Přihlášky

Přihlásit se můžete vyplněním on-line přihlášky ZDE:


Lektor

Doc. Ing. Daniel Falta, Ph.D.

 

Odborný garant

MUDr. Magdaléna Růžičková, pediatr


Ostatní info

Kurz je zakončen Certifikátem