NutriAcademys.r.o.

Akademie výživy a sportu

Komplexní vzdělávací program Life Style kouč, Brno

Časový harmonogram Brno

Dle aktuálního termínu, na který jste přihlášeni, vždy od 9.00 do cca 15.30 hod.

V Brně budou v podzimním období 2014 vypsány pouze některé semináře Life style kouč studia, jejich absolvování se samozřejmě započítává do celého studijního programu. Ostatní semináře je nutné absolvovat v Praze anebo počkat na další období.

Výukový blok

Termíny

Odkyselení organismu - Zásadotvorná regenerace

29.08.2014

Základy koučování  v Life style

30.08.2014

NUTRIRESTART a ozdravné pobyty, Stress Comfort, metabolické typy, koučování při podpoře detoxikace a odkyselení, práce s psychikou.

18.10.2014 - Praha

Sportovní a redukční výživa pro profesionály

15.11.2014 - Praha

Práce kouče s nutričními a pohybovými doporučeními, budování sebevědomí, asertivita, Inner Game.

16.11.2014 - Praha

Výživa dětí, těhotných a kojících žen, celiakie, alergie a intolerance. 08.11.2014
Psychosomatické problémy a jejich řešení, BODYRESTART 30.11.2014 - Praha
Exkurze do akreditované laboratoře v Náchodě,  využití tradiční čínské medicíny v práci Life style kouče, naturopatie, bylinkářství, domácí lékárna. Kdykoli po individuální domluvě
Exkurze do pobočky k Držiteli licence správné nutriční praxe NutriAcademy. Kdykoli po individuální domluvě

Závěrečné zkoušky

09.01.2015 - Praha

 

Doporučeno: Konference pro nutriční specialisty, Brno, 1.11.2014


Charakteristika studijního programu

Obor Life Style kouč, tedy Kouč zdravého životního stylu, je novým dynamicky se rozvíjejícím oborem v zahraničí, především v anglicky mluvících zemích. V Německu a Rakousku má tento obor název Ekotrofologie (Öeckotrophologie).

Obor Life Style kouč se prozatím nedá v ČR kvalitně studovat, chybějí odpovídající obory na vysokých školách. Proto jsme se vyškolili v zahraničí a otevíráme pro vás tento moderní obor v rámci studia na Akademii Výživy a Sportu - NutriAcademy, s.r.o.


Kdo je Life Style kouč?

Pokud se jednou rozhodneme věnovat zdravému životnímu stylu, často dospějete k tomu, k čemu většina lidí – nemáte dostatek informací o tom, jak s tím začít, a pokud si začnete vše zjišťovat, nenaleznete dostatek kvalitních informací. Špatným pojetím zdravého životního stylu si můžeme přivodit leckterou újmu na zdraví, vždyť nesprávnou stravou a nesprávným pohybem si již ublížil nejeden z nás! V knihkupectvích a na internetu se to jen hemží zaručenými dietami a cvičebními programy, ústní lidová slovesnost je v Česku také hojně rozšířena – ale to je špatně! Většina knih podává zkreslené informace, je špatně přeložena či pochopena zcizojazyčného originálu, informace jsou poskytovány a předávány nekvalifikovanými lidmi s přinejmenším pochybným, nebo dokonce žádným vzděláním v oboru a bez praxe. Sousedky a kamarádky si radí zaručené diety a detoxikační postupy, které na ně "zabraly", to vše bez jakéhokoli respektu k individualitě a typologii člověka, bez základních znalostí složení potravin a jejich účinku.

Kdo by měl tedy poradit? Na koho se obrátit? V zahraničí již to vědí, obrací se na Life Style kouče (německý ekvivalent Öeckotropholog nebo Heilpraktiker).

Life Style kouč je člověk, na kterého se lidé obracejí, když se potřebují naučit zdravěji jíst, snížit váhu, cítit se fit, odbourat stres, věnovat se cvičení, projít detoxikačním programem, odnaučit se kouřit, zbavit se závislosti na kofeinu nebo předejít chronickému onemocnění (diabetes, osteoporóza, metabolický syndrom, kardiovaskulární choroby).

ife Style kouč ale také člověk, který pomůže překonat krizi, povzbuzuje, pomáhá nalézat nová řešení a rozvíjení osobnosti. Life Style kouč je přítel na cestě ke zdraví a dobré kondici, je to vlastně výživový poradce, osobní trenér a osobní kouč v jednom. Mít kouče znamená, že na nic nebudete nikdy sami! Proto je úkolem kouče mít také psychologické a sociologické vzdělání, musí pomoci s odbouráním nejen fyzického, ale také emočního stresu cestou rozvoje duše a intelektu. Tento obor bude v následujících letech velice rozvíjen, protože v zahraničí již více než 10 let úspěšně funguje. Např. v Německu byla ještě před 15 lety podobná situace jako u nás, ale s rozvojem preventivních programů pojišťoven nastal masový rozvoj tohoto oboru.


Obsah kurzu

 1. Základy koučování v Life style – osobnost kouče, struktura koučovacího rozhovoru, podstata koučování, otázky pro koučování, stanovování cílů ve zdravém životním stylu (life style), motivace klienta, metoda GROW, 4 dimenze života. Podrobný popis zde.
 2. Odkyselení organismu, detoxikace a zásadotvorná regenerace - podrobný popis zde.
 3. NUTRIRESTART odkyselením - Navazuje na základní teorii odkyselení a podrobně rozebírá 14ti denní (a následně další několikatýdenní) detoxikační a regenerační program k celkové revitalizaci organismu. Program vede ke zbavení se toxických a škodlivých látek z organismu, vyrovnání stresových hormonů a opětovnému nalezení energie a vitality. Program je vhodný také pro všechny, kteří pracují ve zvýšené stresové zátěži.
 4. Stress Comfort, koučování při podpoře detoxikace a odkyselení, práce s psychikou. MENTÁLNÍ ODKYSELENÍ, zbavování se emocionálního odpadu. Práce s negativními emocemi, sebepřijetí. Sebekoučování.
 5. Metabolické typy - Podrobný popis zde.
 6. Sportovní a redukční výživa pro profesionály - podrobný popis zde.
 7.  Práce kouče s nutričními a pohybovými doporučeními, budování sebevědomí, asertivita, Inner Game, péče o   klienta. Nácviky koučovacích sezení. Nácviky konstelací.
 8.  Výživa dětí, otázky řešení celiakie, výživa těhotných a kojících žen - podrobný popis zde.
 9.  BODYRESTART, psychosomatické problémy a jejich řešení - podrobný popis zde.

Po individuální domluvě

 • 1x exkurze do akreditované laboratoře v Náchodě - analýza kapky krve v darkfield mikroskopu, biorezonance, analýza potravin. Využití tradiční čínské medicíny v práci Life style kouče, naturopatie, bylinkářství, domácí lékárna a výroba domácí kosmetiky.
 • 1x exkurze do pobočky k Držiteli Licence správné nutriční praxe NutriAcademy. Systém kvality nutričních poraden, příručka kvality správné nutriční praxe, péče o klienta, způsob řízené dokumentace.

Informace o kurzu

Nutná je 80% docházka, jinak není možné vydat Osvědčení o rekvalifikaci ani Certifikát.


Informace o pořadateli kurzu

Kurz bude probíhat dle akreditace MŠMT ČR č.j. 42231/2013-1/943, jejíž držitelem je NutriAcademy, s.r.o.

Kurzy jsou pořádány pod národní registrovanou ochranou známkou NutriAcademy - Akademie výživy a sportu® (ÚPV - Číslo spisu 463148/číslo zápisu 304621, přihlašovatele/vlastníka NutriAcademy,s.r.o. )


Kvalifikační předpoklady:

Středoškolské vzdělání s maturitou či výučním listem

Absolvování základního kurzu Poradce pro výživu


Cena kurzu

24 900,- Kč pro veřejnost (rekvalifikační kurz / osvobozen od DPH)
14 900,- Kč pro absolventy základního profesního kurzu Poradce pro výživu NutriAcademy

Záloha: Ihned po odeslání Vaší přihlášky je nutné uhradit zálohu ve výši 7.000,-Kč, nebo plnou výši kurzovného.

Uvedené ceny nezahrnují stravu a ubytování.

V rámci dlouhodobé spolupráce podporujeme naše posluchače v profesním rozvoji a dalším vzdělávání! Pro absolventy základního profesního kurzu NutriAcademy: Poradce pro výživu nabízíme možnost zúčastnit se dalších kurzů za zvýhodněnou cenu.

Máte již některý z těchto seminářů u společnosti NutriAcademy, s.r.o, absolvovaný a rádi byste tento obor studovali za ještě výhodnější cenu? Kontaktujte přímo ředitelku Radku Burdychovou na tel. 775 785 219775 785 219


Přihláška

Na kurz se můžete přihlásit prostřednictvím on-line přihlášky zde.


Ukončení

Závěrečný písemný test.


Osvědčení

Úspěšní absolventi kurzu obdrží Osvědčení nebo Certifikát, s neomezenou celostátní platností. Osvědčením se lze prokazovat i ve Slovenské Republice a celé EU.


Místo konání

Nyní školíme v nově zrekonstruovaných školících prostorách školícího střediska Hotel Prometheus

Popis cesty a možnosti dopravy zde

Hotel pro účastníky školení NutriAcademy nabízí 30% slevu na ubytování, ubytování objednávejte prosím individuálně přímo na recepci hotelu, tel: 541 632 111541 632 111


Adresa:

Školicí středisko Prometheus, Hudcova 78 Brno


Mapa